Kategori

BİLGİ BANKASI

Engellilerin çalışma saatleri

Engelli Personellerin Günlük / Haftalık Çalışma Saatleri

Bedensel ve/veya ruhsal durumundaki engelleri sebebi ile çalışma gücünden en az %40 oranında yoksun olarak ve bunu sağlık raporu ile belgeleyen kimselere engelli denilmektedir. Peki engelli ya da özürlü vatandaşlarımızın çalışma saatleri nasıldır. Yasa ve yönetmeliklerde belirtilmiş olan engellilerin çalışma saatleri hakkında bilgiler haberimiz devamındadır.

Rehber öğretmen çalışma saatleri

Rehber Öğretmenlerin Çalışma ve Mesai Saatleri

Rehber öğretmenlerin çalışma saatleri, mesai saatleri nasıldır? Rehber öğretmenlerin çalışma saatleri yönetmeliği değişiyor, son hali hakkında bilgi. Rehber öğretmenlerin yeni çalışma saatleri hakkında detaylı bilgiler haberimiz devamındadır.

Hamilelerin çalışma saatleri

Hamilelerin Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

Hamilelik her bakımdan özel bir dönemdir. Hem anne adayları hem de bebekler için oldukça kritik bir süreçtir. Bu süreç zarfında hamile çalışanlar için iş kanununda çalışma süreleri hakkında özel durumlar bulunmaktadır. Yazımız devamında hamilelerin çalışma saatleri ve mesai saatleri hakkında detaylı bilgiler verdik.

İnşaatların çalışma saatleri

İnşaat Çalışma Saatleri Yönetmeliği / Kanunu

Yazımız devamında inşaatlar çalışmaya saat kaçta başlarlar, inşaatlar saat kaça kadar çalışabilirler, inşaatların çalışma süreleri, mesai saatleri yani çalışma saatleri hakkında detaylı bilgiler haberimiz devamında yer almaktadır.

Arefe günü çalışma saatleri

Arefe Günü Çalışma Saatleri ve Ücreti

Ulusal bayram ve genel tatil günleri, İş Kanunu kapsamında değil, 2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Kanunu kapsamında düzenlenmektedir. Bu yazımızda konu olarak arefe günü saat 13:00’den sonra yapılan çalışma ve çalışmanın akabinde ödenecek olan ücret hakkında detaylı bilgiler haberimiz devamındadır.

1 Mayıs kutlamaları nerede, saat kaçta yapılacak?

1 Mayıs Kutlamaları Nerede Yapılacak? Saat Kaçta Başlayacak?

1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı, işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günüdür. Dünya üzerindeki pek çok ülkede, resmi tatil olarak kabul edilmektedir. Türkiye’de ilk kez 1923’te resmi olarak kutlanmıştır. Peki 1 Mayıs kutlamaları nerede yapılacak? Kutlamalar saat kaçta başlayacak? Kim nerede toplanacak? Hepsi yazımız devamında yer almaktadır.